היום ה-18 במאי , 2022

Select your Top Menu from wp menus

קריית שמונה לא תהיה מדורגת במוקדמות ליגת האלופות

אלופת ישראל הטרייה לא צפויה לא מהיות מדורגת כלל בשלבי המוקדמות, כך עולה מבדיקת דירוג הקבוצות שהבטיחו או צפויות להבטיח השתתפות במוקדמות המפעל. המשמעות: בניגוד למכבי חיפה והפועל תל אביב המחזיקות בדירוג אופ"א גבוה ונהנו מהגרלות נוחות בשנים האחרונות, הקבוצה של איזי שרצקי עשויה לקבל יריבה חזקה מאוד ולסיים במהרה את העונה האירופית. דירוג אופ"א מורכב משני חלקים: לכל קבוצה דירוג עצמאי לפי הישגיה באירופה בחמש השנים האחרונות וזאת בתוספת הדירוג היחסי של המדינה. קריית שמונה אמנם שיחקה במוקדמות גביע אופ"א בקיץ 2008 ואף עברה שלב, אך שיטת הניקוד השתנתה ולכן היא לא נהנית מניקוד בונוס על אותה עונה ומחזיקה רק ב-4.400 נקודות הדירוג של ישראל.

האלופה הישראלית תחל את דרכה בסיבוב המוקדמות השני של המפעל (17/18 ו-24/25 ביולי) בו ישחקו 17 קבוצות מדורגות ו-17 לא מדורגות. ל-13 קבוצות יש דירוג גבוה מקרית שמונה ובנוסף, גם לכל אלופה מפולין וסלובקיה דירוג גבוה יותר. גם דברצן ההונגרית, צסק"א סופיה הבולגרית ושריף המולדבית דירוג טוב בהרבה מקרית שמונה ואליפות של שתיים מהן תהפוך את הקבוצה הישראלית ללא מדורגת.

קריית שמונה עלולה במצב כזה לקבל הגרלת בלהות בדמות באזל, פרטיזן בלגרד, דינמו זאגרב או הלסינגבורג כבר בסיבוב הראשון. הגרלות נוחות יותר יהיו: ונטספילס הלטבית או מאריבור הסלובנית. ראוי להדגיש כי הדחה בסיבוב המוקדמות השני של ליגת האלופות משמעה סיום העונה האירופית. רק אם הקריה תעבור סיבוב אחד, היא תמשיך למוקדמות הליגה האירופית במידה ותודח.

המדורגות הגבוהות של ישראל הן הקבוצות שנהנו מהצלחות באירופה בשנים האחרונות: הפועל תל אביב (31.400 נקודות דירוג בעונה הבאה), מכבי חיפה (13.400 – ירידה משמעותית לעומת השנים האחרונות), מכבי תל אביב (7.900) ובני יהודה (7.400). מחזיקת הגביע תפתח את שלב מוקדמות הליגה האירופית בסיבוב השלישי והקבוצות שיסיימו במקומות 2-3 יתחילו בסיבוב השני. על פי המסתמן, גם אם קבוצות עם דירוג נמוך יותר כמו מכבי נתניה ובני סכנין יגיעו לאירופה, הן יהיו מדורגות לפחות סיבוב אחד.

 

אולי יעניין אותך

Bottom ad