היום ה-10 במאי , 2022

Select your Top Menu from wp menus

ארבעה מהנספים באסון האוטובוס בכרמל הם בוגרי המכללה האקדמית צפת

הסוהרים שנספו הם חניכי מחזור א' של קורס הקצינים הייחודי שנפתח השנה לראשונה בשב"ס, במסגרתו עברו הכשרה לטיפול באסירים ואנשי מנהלה. הקורס החל ב-17 באוקטובר וכלל 49 חניכים וארבעה מפקדים. את ההכשרה הם אמורים היו להשלים עד לחודש מארס הקרוב, אלא שהשריפה שפרצה בכרמל חרצה את גורלם.

בין החניכים שנספו בדרכם למשימת חילוץ אסירים מכלא דמון שהיו נתונים בסכנת חיים, היו חנן אוחיון ז"ל, איאס סרחאן ז"ל, שאדי ביבר ז"ל וקיריל דרמן ז"ל. הארבעה למדו בשנים האחרונות במסלול לקרימינולוגיה במכללה האקדמית צפת וסיימו את לימודיהם בהצלחה. הם למדו במסגרת תוכנית אקדמית מיוחדת שגובשה ע"י המכללה, המאפשרת לסוהרים ואנשי כוחות הביטחון לרכוש השכלה גבוהה עם תואר ראשון, בתחום עיסוקם.

"כאשר פורסמו שמות הנספים פשטה השמועה ברחבי המכללה והכתה בהלם את הצוות האקדמי והמנהלתי, שהכיר כל אחד מהסטודנטים באופן אישי. השמות הפכו לפנים והפנים לזיכרונות כואבים" אמר שי סרוגו, ראש המנהל האקדמי.

בין הנספים, היה גם עאדל טאפש, אחיו של הסטודנט נאהד טאפש הלומד במכללה. בשיחה שקיים שי סרוגו עם נאהד, סיפר הסטודנט בכאב על אחיו ומשפחתו, ועל תוכניותיו של האח שנספה להשתלב בלימודים במכללה בשנת הלימודים הבאה -תוכניות שלא תתגשמנה.

"אנו אבלים עמכם על האבידה על קידוש ה' והארץ, שעלתה בסערה למרומים ונחה מתחת לכסא הכבוד. מי ייתן, ולא תוסיפו לדאבה עוד ומהשמיים  תנוחמו" הספיד פרופ' משה אדד, הראש האקדמי במכללה.

"המכללה האקדמית צפת עוסקת מזה שנים רבות בטיפוח אקדמי של המשטרה והשב"ס. הכאב על האובדן הוא על כן גדול גם ברמה המוסדית", ציין פרופ' אהרן קלרמן, נשיא המכללה.

אולי יעניין אותך

Bottom ad