היום ה-02 בפברואר , 2024

Select your Top Menu from wp menus

אגמון החולה קק"ל זכה בפרס אתר מונגש לשנת 2016

השבוע הוענק לאגמון החולה קק"ל הפרס החשוב כאתר מונגש. הפרס  הוענק ע"י יובל וגנר מייסד ויו"ר עמותת נגישות ישראל, והוא ניתן לאגמון החולה קק"ל על ההנגשה מעל לסטנדרט. האתר מונגש החל מהחניה, שולחנות הפיקניק מונגשים, מבני השירותים, צוות האתר עבר הכשרה למתן שירות לאוכלוסיות עם המוגבלויות השונות, במבואת הכניסה יש מכשירי שמיעה בקופות  ובעגלת המסתור. במקום קיים שילוט המורה על כך. גם בשלושת המצפורים ישנו חיבור לאוזניות מידע מיוחדות שמנטרלות את רעשי הסביבה ומספקות את המידע. בכל מוקדי העניין יש מזוודה עם מכשיר שמיעה והחלוקה מתבצעת לפי הצורך.

כבדי הראייה יכולים להשתתף בכל הפעילויות שהשטח מציע כולל רכיבה על אופניים. השילוט מונגש בכתב ברייל, משטחי אזהרה מגובששים למשל, במעבר בין מתחמים שונים: מהחניה למתחם חדש. "סימן מוביל", סימון בינ"ל לאורך שבילים.

במצפורים ישנה הכוונה קולית שניזונה מתאים סולאריים ובכך שומרת גם על אנרגיה ירוקה. אנשים בעלי תעודות עיוור, מצוידים בצמיד שמאותת להם בנקודות שבהן יש רמקול שמספק מידע. (בגן הבוטאני, מצפורים ועוד). באגמון סיורי לילה בהם העיוורים משתתפים עם האוכ' הרואה כשווים לכל.

האגמון הוגש לוועדת הפרס ע"י פנינה צייזלר, בהיותו אתר אטרקציית הצפרות הגדול ביותר בארץ, הנחשב ברמה בינ"ל. הוא מיוחד בטופוגרפיה השטוחה שבו ומכאן האטרקטיביות המיוחדת למגבלות הניידות כסאות הגלגלים ועגלות. החזון הוא למשוך את האנשים , ליצור מוטיבציה לאנשים עם המוגבלויות לצאת מהבית ולהנגיש את החוויה.

מנהלת אגף תכנון בקק"ל, ענת גולד: "קרן קימת לישראל פועלת לרווחת כלל תושבי המדינה ובהם אנשים עם מוגבלויות ומנגישה את היערות, הפארקים והשטחים הפתוחים שבניהולה בכלל זה אתרי פיקניק, שבילי  הליכה חניונים ועוד".

מנכ״ל אגמון קק״ל החולה מר צביקה איילון: "אגמון החולה-קק"ל הינו אחד מאתרי הצפרות החשובים בארץ ובעולם. מדי שנה נודדות מעל עמק החולה מאות מיליוני ציפורים. אנו, בקרן קיימת לישראל, עושים כימים כלילות להנגיש את הטבע הנפלא של כולנו לכל האוכלוסיות והצרכים השונים.
יו״ר קק״ל דני עטר: "התפיסה של קק"ל היא שהטבע שייך לכולם. לכן הכניסה ליערות ולפארקים שלנו הם בחינם ולכן פעלנו ונמשיך לפעול כדי להנגיש אותם לאנשים עם מוגבלויות. שום מגבלה, כלכלית או פיזית לא צריכה למנוע משום אדם בישראל ליהנות ממה שיש לטבע להציע לנו".

 

 

אולי יעניין אותך

Bottom ad