היום ה-18 במאי , 2022

Select your Top Menu from wp menus

"איראן מממנת באופן ישיר את החיזבאללה בכמיליארד דולר בשנה"

מיד לאחר מכן יצאו השניים לסיור בגזרת הגבול ועצרו ב"מרפסת" בירנית הצופה על הגבול עם לבנון. עם סיום התצפית נפגשו נשיא המדינה והרמטכ"ל עם חיילי אוגדה 91 המוצבים על הגבול וקיימו איתם שיחה בנושאים אקטואליים.

נשיא המדינה פתח את דבריו בשיחה עם חיילים ואמר "הגורם המרכזי לחוסר היציבות באזור ובכלל זה בגזרה הצפונית הוא איראן המממנת ומחמשת באופן ישיר את החיזבאללה בהיקפים של כמיליארד דולר בשנה, כשעל סכום זה מתווספים עוד מערכות נשק ואמצעי לחימה בהיקפים רחבים". הנשיא הדגיש כי נדהם מהסכומים האדירים בעיקר לאור העוני והאבטלה ששוררים באיראן.

"ישראל מושיטה את ידה לשלום עם כל שכנותיה מצפון ובראשן סוריה ולבנון, אך לצערי" אמר הנשיא "אסד בוחר להיות לוויין איראני של טרור ושפיכות דמים ולא מנהיג שדואג לרווחת עמו ומקדם את השלום".

הנשיא התייחס לשקט השורר בצפון ואמר "תוצאות עבודתו של צה"ל אינן מוטלות בספק. יישובי הצפון נהנים משקט בטחוני, הגליל מתחיל לפרוח כלכלית וחברתית בזכות השקט הזה. היישובים מתרחבים, הבנים שבים הביתה. כל זאת בזכות הצבא שמעניק בטחון ומעניק תחושת בטחון לאזרחים. שמעתי את הסקירות של הרמטכ"ל ושל אלוף הפיקוד ואני סבור כי הצבא מוכן כראוי להגן עלינו בשעת הצורך. כל זאת מבלי שלצבא ישנן מטרות התקפיות אלא להיפך".

כשנשאל הנשיא ע"י כתבים לתגובתו על ירי הפצמ"רים במהלך סוף השבוע על דרום הארץ אמר: "אינני חושב שהצדדים מעוניינים להעלות את גובה הלהבות."

הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ השיב באותו עניין "בדרום היו אירועים חמורים בימים האחרונים. למדינת ישראל אין אינטרס להסלמה אך גם אין שום כוונה לוותר על זכותנו להגנה עצמית. אם נדרש להפעיל אמצעים התקפיים יש לנו את הזכות הזו. אם נדרש להפעיל אמצעים התקפיים בשביל לממש את הזכות הזו נדע לעשות את זה בשום שכל וככל שיידרש."

בסיום דבריו הודה הנשיא לרמטכ"ל החדש והדגיש כי: "הרמטכ"ל גנץ שיושב כאן לימיני מכיר את הצפון, כמי ששירת באזור במשך שנים רבות. הוא שירת בכל התפקידים, מקשר ועד לרמטכ"ל והקדיש 25 שנים מחייו לאזור. הצפון בשבילו הוא כספר פתוח. כניסתו לרמטכ"לות נתנה הרגשה של סיפוק וכבוד. גם בצעדיו הראשונים ברמטכ"לות כבר ראינו הצלחות לא מעטות ובראשן תפיסת ספינת הנשק "ויקטוריה". המבצע חשף את המצב הפוליטי, כלומר, כסף איראני ,נשק וטילים- דרך סוריה מיועדים ומועברים לחמאס ולחיזבאללה".

 

אולי יעניין אותך

Bottom ad