היום ה-30 בינואר , 2024

Select your Top Menu from wp menus

בלע נעץ וניצל בניתוח מהיר

ילד בן 13 תושב הגליל, הובא בסוף השבוע על ידי הוריו לחדר מיון ילדים, במרכז הבריאות החדש לילד, שבמרכז הרפואי זיו בצפת, לאחר שבלע בטעות נעץ ממתכת בעל קדקוד מפלסטיק. "ליוויתי את אמא לקניות ושמתי לב שנתקע לי נעץ בנעל, שלפתי הנעץ ושיחקתי איתו בפה, כמו קיסם לניקוי שיניים, פתאום נשמתי נשימה ארוכה ובטעות בלעתי את הנעץ. זה היה מאוד מבהיל" סיפר הילד במשפטים קטועים לאחר שכבר הוצא ממנו הנעץ "אמא התקשרה לאבא ומיד לקחו אותי מרכז הרפואי זיו" הוא הוסיף.

 

ד"ר ליאוניד ליפשיץ רופא בכיר במחלקת אף אוזן גרון אומר: "לילד נערכו בדיקות מקיפות וצילומי הדמיה שהראו, כי הנעץ חדר דרך קנה הנשימה לתוך הסימפון, ממש בכניסה לריאה. הילד הורדם בהרדמה כללית והוכנס לחדר הניתוח, שם הכנסנו לקנה הנשימה שלו צינור גמיש (ברונכוסקופ) שבתוכו סיב אופטי ותופסן ושלפנו בהצלחה נעץ בגודל של סנטימטר עם ראש פלסטיק גדול"

לדבריו של ד"ר ליפשיץ, הפעולה מנעה סיבוכים כמו ניקוב או חסימה בדרכי הנשימה ואף דימום מהריאות, שהיו מצריכים ניתוח מסובך בפתיחת החזה.

 

ד"ר פיטר גילבי, מנהל מחלקת אף אוזן וגרון במרכז הרפואי זיו  אומר: "ברצוני לפנות בהזדמנות זו להורים ולמחנכים, עם פתיחת שנת הלימודים והשימוש בנעצים וכלים חדים אחרים, בבקשה למנוע מילדים לשחק עם חפצים זרים בחלל הפה. פעולה זו מסכנת את חייהם. ניתן בקלות ובחוסר תשומת לב לשאוף אותו לתוך הגרון ואף לריאות. זה בהחלט מסכן חיים" אומר ד"ר גילבי ומוסיף, כי בכל מקרה שבו יש תלונה או חשד לבליעה או שאיפה של חפץ זר יש לפנות מיידית לחדר המיון הקרוב.

אמו של הילד הודתה לרופאים ואמרה "אין ספק שמאוד נבהלנו. ילדים לעיתים עושים דברים שלהורים אין כל-כך שליטה עליהם. אבל הבן שלי למד את הלקח וגם חשבנו לספר על כך בכיתה לילדים האחרים על מנת למנוע הישנות של מקרים מסכני חיים כאלו" אמרה האם.

 

אולי יעניין אותך

Bottom ad