היום ה-05 בפברואר , 2024

Select your Top Menu from wp menus

הכליזמרים באים

מדי ערב, מהשעה 20:00 ועד השעות הקטנות של הלילה יופיעו אמנים והרכבים רבים בבמות ברחבי העיר העתיקה בצפת. ביניהם –  מירי מסיקה, דודו טסה , יונתן רזאל, ישי ריבו, דניאל זמיר, אייל שילוח, עימאד ד'לאל, אנסמבל 'חמסה כליזמר' מלונדון, המבורג כליזמר, בודפשט כליזמר, 'סיגרלוס ושטרודל' הצרפתיים, מיטיה גרסימוב האוקראיני, להקת 'לכתחילה', הרכב הנשים 'נשות חווה' במופע משותף עם מקהלת הילדים פרחי ירושלים, להקת 'רמזיילך', להקת 'מאלוקס', מוסה ברלין, ישראל זוהר, כליזמר שפיל, דב ואיטה זילברמן, צמד רעים שישתפו פעולה עם שלמה בר, מארש דנדורמה, דפנה ינאי, באה שרון, אורנה זכאי, סאניה קרויטר, להקת 'כליזמר זיכרון יעקב', אריק שבבו, המופע 'אגדתא', הרכבים מקומיים כמו סימפלי צפת וווליום צפת ועוד רבים נוספים מהארץ ומהעולם. 

בנוסף להופעות הרבות שכולן בכניסה חופשית לקהל הרחב, סיפר השבוע יו"ר פסטיבל הכליזמרים יגאל שטרית כי בצפת ממשיכים גם השנה את המסורת לקיים שלל אירועים מיוחדים בכניסה חופשית בימי הפסטיבל

"פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי הוא אחד הפסטיבלים הוותיקים בישראל", אמר יו"ר הפסטיבל יגאל שטרית, "פסטיבל עם אווירה מיוחדת שסוחפת אליה עשרות אלפים – דתיים וחילוניים, צעירים ומבוגרים העולים לרגל אל בירת מוסיקת הנשמה היהודית העולמית. גם השנה הנהלת הפסטיבל יחד עם ראש העיר אילן שוחט מתרגשים להוציא לדרך את הפסטיבל המיוחד של צפת, עם אמני ענק חדשים כבכל שנה, עם כניסה חופשית לכל המופעים ועם שלל אירועי חוצות במהלך ימים אלו. יחד עם כיתות האמן שייפתחו מיד לאחר הפסטיבל צפויה לעיר חגיגה אמתית של מוסיקה ונשמה".

לאחר הפסטיבל ייפתח בעיר גם השנה (23-27.8) הפרויקט הבינלאומי של כיתות האמן ומופעי התלמידים מכל העולם, בהנחייתם של גדולי נגני מוסיקת הנשמה היהודית ומרצים בעלי שם מרחבי העולם, כאשר השנה צפויים להשתתף אמנים מיוחדים מהארץ ומהעולם. במהלך ימי הפרויקט יתקיימו מופעים מיוחדים לקהל הרחב.

 

לפרטים נוספים – http://www.klezmerf.com

אולי יעניין אותך

Bottom ad