היום ה-01 בפברואר , 2024

Select your Top Menu from wp menus

פותחים שנה "עתידים" בקריית שמונה

ראש העיר: " תוכנית 'עתידים' מאפשרת  לנוער שלנו להיות חלק מהעתודה האקדמית של צה"ל"

 

נציגי תכנית "עתידים" הגיעו השבוע לביקור השנתי בקריית שמונה, ונועדו עם ראש העיר ונציגי החינוך בעיר < במסגרת הביקור ביישוב, נפגשו אנשי "עתידים" גם עם תלמידי כיתות י"א, למפגשים אישיים ולכנס הסברה על התכנית < ראש העיר הרב ניסים  מלכה: "אני משוכנע כי תלמידים רבים ייבחרו במסלול עתודה ויהוו את שדרת המנהיגות העתידית של העיר ונקווה גם של המדינה. קריית שמונה חרטה על דיגלה את העמדת החינוך בראש סדר העדיפויות ואת טיפוח המצוינות. אני שמח שתוכנית 'עתידים' מאפשרת  לנוער שלנו להיות חלק מהעתודה האקדמית של צה"ל".

 

השבוע הגיעו נציגי תוכנית "עתידים", בראשות ראש מנהלת "עתידים" בצבא סא"ל מורן טפירו, לביקור תחילת השנה בקריית שמונה. הביקור הינו יוזמה משותפת של תוכנית "עתידים", הפועלת לקידום ההשכלה הגבוהה בקרב צעירים מצטיינים מיישובי הפריפריה בישראל, של ראש העיר ניסים מלכה וגורמי החינוך בעיר.

במסגרת הביקור, נפגשו אנשי "עתידים" עם ראש העיר וגורמי החינוך בעיר, לעדכון בדבר הצלחת התכנית ביישוב. לאחר מכן נפגשו נציגי התכנית עם תלמידי כיתות י"א למפגשים אישיים. נערך כנס הסברה וחשיפה לתכנית לתלמידי שכבת י"א והוריהם, בתיכון דנציגר בקריית שמונה.

הסטודנטים של "עתידים" לומדים בפקולטות להנדסה, רפואה, מדעים, משפטים וכלכלה, וזוכים לסיוע אקדמי, חברתי וכלכלי הכולל מענק שכר-לימוד, מלגת קיום וחונך אישי. במקביל, הם תורמים לקהילה במגוון עמותות כשעתיים בשבוע, החל מהשנה השנייה ללימודיהם. עשרות בוגרים סיימו את לימודיהם במסגרת התכנית ומשרתים כיום בצבא, וסטודנטים נוספים מהיישוב נמצאים בשלבים שונים של לימודיהם.

תוכנית "עתידים" נוסדה בשנת 2000 במטרה להגדיל את מספרם של בני הפריפריה הלומדים לתואר ראשון במסגרת העתודה של צה"ל. כיום, "עתידים" הינה תוכנית כוללת המלווה מצטיינים מהפריפריה כבר מחטיבת-הביניים ומשלבת אותם בלימודים אקדמיים במגוון של מסלולים. 21,000 בני-נוער, סטודנטים ובוגרים אקדמאים משתייכים כיום לתוכנית "עתידים". כ-500 מבני היישוב לוקחים חלק בתכנית "קדם עתידים" הפועלת בכיתות ז'-י"ב, ובתכנית "פוסט עתידים" הפועלת לאחר הצבא, בתחומי ההיי טק והשלטון המקומי בישראל.

מנהלת אגף החינוך סיגל כהן: "חשוב לנו לאתר את התלמידים המתאימים כבר בשלב מוקדם כדי לחשוף אותם למגוון האפשרויות והמסלולים המתאימים להם להמשך הקריירה שלהם בצבא ומחוצה לו".

 

אולי יעניין אותך

Bottom ad