היום ה-02 בפברואר , 2024

Select your Top Menu from wp menus

שלושה צעירים נספו בבריכת דגים מהתחשמלות

בשעות הבוקר אתמול (חמישי) נתקבלה קריאה במוקד מד"א במרחב ירדן על שלושה צעירים מחוסרי הכרה בבריכת דגים כתוצאה מהתחשמלות.

חובשים ופאראמדיקים של מד"א הוזנקו למקום וניידות טיפול נמרץ ומסוק של מד"א הגיעו במקביל לשטח, בפיקודו של מ"מ מנהל מרחב ירדן במד"א שמעון אביטבול.

מבדיקה עולה כי שלושת הצעירים תושבי צפון הארץ עסקו בעבודות במקום, התחשמלו ונפלו למים. חבריהם ששהו במקום משו אותם מהמים ופינו אותם לכניסה ליסוד המעלה.

צוותי מד"א ביצעו פעולות החייאה ממושכות שבסופן נאלצו לקבוע את מותם של שלושת הצעירים כבני 25.

הפאראמדיקים של מד"א שהגיעו ראשונים למקום, איגור קרסני, עודד שבת ודוד פחימה, מספרים: "כשהגענו למקום מצאנו סמוך לכניסה ליסוד המעלה את שלושת הצעירים כשהם שוכבים מחוסרי הכרה ללא נשימה וללא דופק. הענקנו להם טיפול רפואי כשכלל טיפול עפ"י פרוטוקולים רפואיים של טביעה והתחשמלות הכולל מתן תרופות ושוקים חשמליים. לאחר מאמצי ההחייאה שנמשכו כשעה נאלצנו לקבוע את מותם".

לאחר שנקבע מותם אמבולנסים של מד"א פינו את גופות שלושת הצעירים לבית החולים זיו בצפת.

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין: "אני קורא לציבור לנהוג ביתר תשומת לב, הן בקרבת מקורות מים והן בקרבת סכנות התחשמלות, ומזכיר כי במידה ואדם בקרבתכם מתחשמל אין לגעת בו באופן ישיר לפני ניתוק המקור החשמלי".

בכל מקרה, במד"א מזכירים כי בכל מצב יש לחייג לקו החירום של מגן דוד אדום 101, ובמקביל להזנקת ניידת טיפול נמרץ, החובשים והפאראמדיקים במוקד מד"א יתדרכו את האזרחים בטלפון כיצד להתחיל להעניק טיפול מציל חיים לנפגעים.

 

אולי יעניין אותך

Bottom ad