היום ה-31 בינואר , 2024

Select your Top Menu from wp menus

עונג שבת – עונג רוחני

מבין שלל עלוני השבת המגיעים לבתי הכנסת, ישנו עלון שבת מיוחד במינו, ולא רק בגלל התוכן, אלא בגלל השיטה. עוד נגיע לשיטה המיוחדת של ההפצה, אך קודם נספר למי שעדיין לא נתקל בבית הכנסת, מחוץ למאפייה, במספרה ובאינספור מקומות בעלון "עונג שבת", בעל תוכן עשיר, מחזק ומרתק מבית הידברות, אשר מופץ ביותר מ-208,000 עותקים מדי שבוע

עלון הידברות "עונג שבת" הפך בשנים האחרונות לעלון הנפוץ ביותר בארץ. בעלון תוכלו למצוא את מיטב התכנים בנושאי יהדות, פרשת השבוע, נשים, בריאות ותזונה, נפלאות הבריאה ועוד מבחר כתבות מחזקות ומעשירות.

הכל התחיל לפני 7 שנים, כשמנכ"ל הידברות החליט לשלוח את זרועות היהדות של הארגון גם לבתי הכנסת. הרעיון היה להפיק עלון ללא פוליטיקה, ללא דעות, ללא השתייכות בהכרח לזרם או גוף כלשהו, אלא נטו עלון תורני איכותי. בהתחלה הוא הכיל מספר עמודים בודדים.
בגלל קשיים בתקציב, הוחלט להפיץ אותו באמצעות מפיצים פרטיים שלא רק יפיצו בעצמם, אלא גם ישלמו על הדפסת העותקים שברשותם. לכאורה זה נשמע מאוד לא מבטיח, אך בהידברות הם עושים את הבלתי יאומן בדרך כלל וגם הפעם הרעיון קלע בול. עוד ועוד רצו להפיץ את העלון כשהבינו איזה עוצמה יש לזיכוי הרבים.
הרעיון המוצלח הוא יעיל לא רק מבחינת התקציב, אלא גם מצד החלוקה. כשאדם משלם בעצמו על ההדפסה, הוא ידאג בהכרח שהעלון יופץ עד העותק האחרון, וכמובן רק במקומות רלוונטיים. במילים אחרות, לא עוד חלוקה בבית כנסת (שם לעיתים נשארים יותר מחצי מהעותקים מידי שבוע), אלא במחשבה תחילה.

 

"התחלנו בשני מוצבים, היום כבר יש 7 שמקבלים"

לפני כשנה הגיע נתנאל לבית הכנסת בצפת שבו הוא רגיל להתפלל, וראה את עלון הידברות. "הוא היה נראה לי מעניין, קראתי אותו קצת. אחרי שבועיים, כבר לא הביאו אותו. החלטתי להתקשר להידברות, ולבדוק איך אפשר לדאוג שנקבל אותו בכל שבת".

מהר מאד החליט נתנאל לרכוש מנוי להפצה. "התחלתי עם 50 עלונים כל שבת, ואז אנשים התחילו להתקשר אלי, שאלו מאיפה אני מביא את העלונים, ואיך הם יכולים לקבל אותם גם כן". כנס המפיצים שנערך לפני מספר חודשים בצפון היווה מפנה עבורו: "הציעו בכנס מבצע, להוסיף עוד 50 עלונים, אז הוספתי".

זה השלב שבו הצטרף אליו גם ידידו, ניר. "אני עובד בחנות צילום, וניר עורך לנו סרטי וידאו. הוא נהנה מהרעיון של הפצת העלונים, והצטרף אלי במימון ובהפצה".

"אנחנו חברים, מכירים כבר הרבה שנים", מספר ניר, "נחשפתי לעלון דרך נתנאל. באחד העלונים היה פרסום שהציע לאנשים לקחת חלק בזיכוי הרבים, לחלק עלונים בבתי חולים או במוצבים ובסיסים של חיילים. משם לקחתי את הרעיון, והצעתי לנתנאל שנצא לחלק יחד את העלונים במוצבים שבאזור".

נתנאל, שמפיץ את העלון בבית הכנסת בקריית שמונה בחנות בה הוא עובד ובמקומות נוספים בעיר, נהנה מהרעיון. הם התחילו לחלק בשני מוצבים באזור, ובהדרגה הגיעו ל-7 מוצבים. בית הלל, מטולה, מוצב ציפורי, רמת נפתלי, אלו רק חלק מן השמות של המוצבים שהצטרפו לאט-לאט לרשימה של השניים. "זה לוקח בערך שעה וחצי", מספר ניר. "זו השקעה רצינית, אבל להיכנס ככה לשבת זה סיפוק גדול".

"התגובות שאנחנו מקבלים מדהימות", מספרים השניים. "באחד הבסיסים יש חייל שתמיד מחכה לנו ביום חמישי כדי לקבל את העלונים", מספר נתנאל, "ובאחד הבסיסים סיפר לנו הקצין שלא רק החיילים הדתיים קוראים את העלון, אלא גם החיילים החילונים מבקשים אותו. ובכלל, מידי פעם באים אלינו חיילים ושואלים אם יש לנו עוד עלונים ברכב, כי יש עוד כמה אנשים שרוצים לקרוא אותם". ניר מספר גם הוא על תגובות נלהבות, "דברים כיפיים כאלה, שכיף לשמוע".

ניר מוסיף: "לפני כמה שבתות הייתי אצל הרב זמיר כהן בישיבה בביתר. הייתה לי שיחה עם הרב ושיתפתי אותו, סיפרתי לו שאנחנו מפיצים את העלון במוצבים בצפון. הוא אמר שזה דבר יפה ומבורך, והלוואי שיפיצו כך גם בבסיסים בדרום".

כיום מופצים מעל 208,000 עותקים הנקראים בשקיקה ברחבי הארץ. אם העלון לא נמצא תמיד בבית הכנסת שלכם; אם חשוב לכם לחזק רוחנית את סביבתכם הקרובה; אם ברצונכם לצבור זכויות רבות של זיכוי הרבים – זה הזמן להפיץ את עלון הידברות.

מעוניינים לקבל את העלון לחלוקה והשתתפות בהוצאות? חייגו 073-2221388 או מלאו פרטים כאן. כך תקבלו 50 עותקים לחלוקה מדי שבוע, לזיכוי הרבים. מומלץ ביותר!

 

 

פהשקווילים

הכנה לחג מתן תורתנו  עם הרב מאיר אליהו שליט"א.
שיעור מרתק יתקיים היום חמישי, ג' בסיון, ה-6.6.19, בשעה 21:15 בבית הכנסת יד לאחים (רח' ביאליק 27).
במקום תתבצע מכירת ספרי הרב כולל ספרו החדש "מרכבות קדש".
הערב יהיה לע"נ נחמיה בן כתון (מלכה), רפאל בן מרים, משה בן כתון (מלכה), פנחס ויצמן בן חנה ז"ל

 

אולי יעניין אותך

Bottom ad