היום ה-16 בספטמבר , 2023

Select your Top Menu from wp menus

ילד גדול בלע סיכה

הצעיר לא התלונן על כאבים ובבדיקה שטחית, ראשונית, לא ניתן היה להבחין בסיכה. אך בצילום הרנטגן שנערך לצעיר נתגלה גוף זר בדרכי הנשימה, הסיכה, באזור קנה הנשימה והסימפון הימני.  

הצעיר נצטווה לשכב ללא תנועה ובצום והועבר לחדר הניתוח להוצאת הסיכה מגרונו. לצורך הניתוח השתמשו הרופאים במכשיר ברונכוסקופ המשמש לצפייה בקנה הנשימה ובסימפונות, אשר באמצעותו ניתן גם להוציא גופים זרים. הניתוח בוצע בהרדמה מלאה וארך 40 דקות.

הצעיר יישאר להשגחה במחלקת אף אוזן גרון ובמידה וכל הבדיקות שלו יהיו תקינות ישוחרר לביתו כבר מחר.

ד"ר לאוניד ליבשיץ ממחלקת אף אוזן גרון, אשר טיפל בצעיר אומר: שאיפה של גוף זר חד הינו מסוכן ביותר משום שיש חשש שהגוף הזר ידקור באזור המיצר (החלל שבין שתי הריאות בבית החזה) המצוי בסמוך ללב, לריאות ולכלי דם גדולים, אשר ניקובם עלול לגרום לפגיעה חמורה ואף למוות. "מקרים של שאיפה או בליעה של גוף זר חד דורשים טיפול מהיר וזהיר, משום שהם יכולים לנקב איברים שונים, לגרום לדלקות ולפגיעות חמורות. במקרה והגוף הזר נתקע בוושט הוא עלול לנקב את הוושט או הקיבה ובמידה והוא נתקע בקנה הנשימה הוא עלול לחדור לריאות ולגרום לדימום מסכן חיים. לצעיר היה מזל שהסיכה נעצרה ולא המשיכה הלאה לריאותיו, דבר שהיה עלול לסכן את חייו" אומר ד"ר ליבשיץ.

עוד מוסיף ד"ר ליבשיץ ואומר: "מקרים מסוג זה נפוצים בעיקר בקרב ילדים ונדיר להיתקל בהם בקרב מבוגרים. אנו רגילים לפגוש במחלקה ילדים קטנים שבלעו או שאפו פריטים שונים, או חלקי צעצועים, אך בקרב מבוגרים מקרים כאלו נדירים. אני קורא גם לאנשים בוגרים לנהוג באחריות וזהירות. לא מומלץ לשים בפה חפצים. לעיתים כאשר עסוקים בפעילות מסוימת עלולים לשאוף אויר ולבלוע את החפץ וזה עלול להסתיים ברע" אומר ד"ר ליבשיץ.

אולי יעניין אותך

Bottom ad