היום ה-17 בספטמבר , 2023

Select your Top Menu from wp menus

שרצקי: "זה המשחק הכי חשוב שהיה לנו בהיסטוריה עד כה"

התפרצות שמחה אדירה לצד אנחת רווחה גדולה. כך ניתן לתאר את התחושות בקרב האלופה עירוני קריית שמונה לאחר הניצחון 0:2 על ז'ילינה שהעלה את הקבוצה לסיבוב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית. השבוע האחרון מאז חזרתה של קריית שמונה לארץ מסלובקיה לווה בהמון מתח ודריכות בקרב השחקנים, אך יחד עם זאת עם המון אמונה שאפשר להעפיל שלב. אמונה שבאה היטב לידי ביטוי במשחק הגומלין המתוח.

במועדון הביעו שביעות רצון גדולה מהקהל, שספג בשבוע האחרון לא מעט ביקורת. כ-4200 אוהדים ליוו את האלופה בקרית אליעזר והעניקו לשחקנים דחיפה משמעותית ובעיקר השתיקו שוב את האמרה שמדובר באלופה בלי קהל. גם דובר הקבוצה עדי פרג' בחר לפרגן לקהל: "צריך להבין שזה לא פשוט להביא 4,000 אוהדים מעיר של 20 אלף תושבים עד חיפה. זאת כשלוקחים בחשבון שכל תושב קריית שמונה שהגיע למשחק היה צריך לוותר על חצי יום עבודה לפחות. הקהל נתן תצוגת עידוד מדהימה והוא חלק בלתי נפרד מההישג הזה. אנחנו גאים בהם".

כעת מצפה לקריית שמונה מפגש (הראשון כבר ברביעי הבא ב-19:30 בקרית אליעזר) מול נפטצ'י באקו ובמועדון מאמינים שבעזרת האופי והיכולת שגילו הכחולים, אפשר להמשיך לחלום על העפלת שלב נוסף.

עוד נודע כי בשל ההעפלה לשלב הבא, ביומיים הקרובים צפוי להגיע שחקן חיזוק משמעותי בתפקיד החלוץ. בקבוצה אומרים כי העסקה עדיין לא נסגרה סופית ומלמידה מהתרחשויות בעבר במועדון לא ממהרים להצהיר על הגעתו באופן רשמי.

בקבוצה ציינו לשבח את יכולתם של כל השחקנים, אך במיוחד את המגן אלעד גבאי שנבחר גם למצטיין של המשחק. במועדון הצפוני יודעים כי יכולתו המצוינת של גבאי תמשוך אליו הצעות מקבוצות באירופה ומאמינים כי השחקן יהיה מחוזר על ידי קבוצות שונות. למרות זאת דאג איזי שרצקי להבהיר אמש כי הוא לא מתכוון לשחרר את השחקן לשום מקום. בתוך כך, קיבלו שחקני האלופה יומיים חופש וביום שישי הם ישובו להתאמן ויחלו בהכנות לקראת המפגשים בשלב הבא.

המאמן גילי לנדאו התייחס לחלום של שלב הבתים ולמשחק הקרוב שיאלצו לעבור בדרך לשם: "כל דבר מתחיל בחלום, אבל צריך להיות איתנים עם בגרות נפשית. יש בקבוצה שרשרת מנהיגות טובה. לא הגענו למיצוי הפוטנציאל שלנו, אנחנו ניראה טוב יותר כאשר יצטרף שחקן או שניים, תהיה תחרות בריאה על ההרכב וזה יוסיף ליכולת של השחקנים".

אבוחצירא: "הוכחנו שאנחנו טובים יותר"

החלוץ שמעון אבוחצירא התייחס לתחושות לאחר הניצחון ואמר לוואלה! ספורט: "יש הרגשה טובה, היה כיף בסיום. היה לנו חשוב לעבור שלב ואני חושב שמגיע לשחקנים, לצוות, לבעלים ולאוהדים שלנו ליהנות מזה. הוכחנו שאנחנו טובים יותר ובאמת נתנו את הכל".

על ההחמצות הרבות במחצית הראשונה אמר החלוץ: "ניצול המצבים שלנו במחצית הראשונה לא היה טוב, לא היינו מדויקים, אבל אני שמח שהשערים נכנסו במחצית השנייה. החוכמה היא להיות סבלניים ואני שמח שזה מה שהיה".

לגבי היריבה הבאה אמר: "עוד לא התחלנו ללמוד אותם. אני בטוח שגילי וברק יכינו אותנו אליהם בצורה הכי טובה שאפשר. נראה וידאו שלהם ונתכונן אליהם כראוי. אני לא חושב רחוק מדי ועל שלבים קדימה, כרגע אני רוצה רק להצליח בשלב הבא ולעבור אותו".

החלוץ אחמד עאבד, שכניסתו הביאה לשינוי חיובי במשחק, התייחס להרגשת הניצחון וליכולת האישית שלו: "קודם כל עמדנו בלחץ שהיה סביבנו. למרות ההחמצות הרבות במחצית הראשונה, הראינו אופי והצלחנו להבקיע בחלק האחרון של המחצית השנייה. האופי הזה אפיין אותו גם בעונה שעברה ואני שמח שאנחנו ממשיכים איתו גם העונה.

"באופן אישי האמנתי ורציתי לעשות את השינוי במשחק", אמר עאבד. "בשבוע שעבר הייתי אמור לשמור את הבלם שנגח את הגול ונתן לז'ילינה את הניצחון, השבוע רציתי להחזיר לקבוצה ואני שמח שזה קרה. אין מאושר ממני".

על הקבוצה האזרית שמחכה להם בסיבוב הבא אמר החלוץ: "אני מקווה שנמשיך את היכולת מהמשחק האחרון גם מולם, נצטרך להיות יותר מדויקים מול השער ולנצל את המצבים אליהם נגיע בכדי להכריע את התוצאה. שלב הבתים? אני חושב שחייבים להאמין, כי בלי להאמין אי אפשר לשחק כדורגל אז בטח שחולמים וחושבים על זה. כרגע המטרה היא לעבור את השלב הבא ולהתקדם צעד צעד".

בעלי האלופה איזי שרצקי: "זה המשחק הכי חשוב שהיה לנו בהיסטוריה עד היום. שיחקנו טוב, וזה מה שמשמח. היינו צריכים לנצח וניצחנו, ועכשיו נתחיל מלחמה חדשה. השלב הבא הוא שלב מאוד חשוב, אם נעבור את השלב הבא, שיהיה קשה מאוד. יש לנו הרבה עבודה. אני מקווה שלקראת המשחק הבא, שעוד השבוע יגיע חלוץ. יש לנו הרבה מועמדים. כל הקבוצה שלנו ממשיכה כאן, והשמועות שיש בעיתונים פשוט לא נכונות".

מגן עירוני קריית שמונה אלעד גבאי הוסיף: "מגיעה מילה טובה לקהל שנתן לנו אנרגיות מטורפות. זה משחק של פעם בחיים, והייתי משאיר הכל על המגרש כדי שננצח. מגיע שאפו ענק לכל הצוות, ואין מאושר ממני. כולם אומרים שמגיע לנו, ואני מאוד שמח שעשינו את זה, השארנו את הלב את הדם והכבד על המגרש".

"היום עשינו קפיצת מדרגה, אנחנו לא רגילים לרמות האלה, למפעלים האירופאים. לפני המשחק לא רציתי לחשוב על סיטואציה שלא נעבור, ויש פה קבוצה של גברים אחד-אחד, מהראשון ועד האחרון

אולי יעניין אותך

Bottom ad