היום ה-02 בפברואר , 2024

Select your Top Menu from wp menus

נעצרו שבעים ושניים שוהים בלתי חוקיים ומעסיקיהם

מבצעים אלו מתנהלים לא רק במחוז הצפוני אלא בכל חלקי הארץ. בכל ימות השנה שוטרי משטרת ישראל ולוחמי משמר הגבול מבצעים מגוון פעילויות שתכליתן צמצום עבירות השב"ח. חלק מהפעילות לאיתור השוהים הבלתי חוקיים היא אקראית, כגון: חסמי פתע, בידוק אקראי. חלק אחר מסתמך על מידע מודיעיני המצביע על מאתרי שב"ח או מחוללי הפשיעה, ובהם: מסיעים, מעסיקים ומלינים.

מתחילת החודש כאמור, עצרו בלשי ימ"ר מג"ב צפון 72 שוהים בלתי חוקיים. חלק מהשוהים הבלתי חוקיים נמצאו כדרושי חקירה והועברו לחקירה בשירות הביטחון הכללי. בפעילויות הושקעו מאמצי מודיעין וחקירה, מה שהוביל להגשת 40 כתבי אישום בימים האחרונים. חלק ניכר מהמעורבים בעבירות השב"ח, הינם בעלי רקע פלילי או בטחוני. מספר חשודים נעצרו מספר פעמים בעבר בגין שהייה בלתי חוקית בישראל, וחלקם אף גורר מאסר על תנאי. כל החשודים נמצאים עדיין במעצר, שהוארך עד לתום ההליכים נגדם.

"משטרת ישראל ומשמר הגבול, רואים חשיבות עליונה במאבק כנגד הימצאות השוהים הבלתי חוקיים, מתוך הבנה שעבירה זו מגלמת בתוכה סכנות הן במישור הפלילי והן במישור הביטחוני. נמשיך בפעילות הנחושה והעיקשת כנגד מפרי החוק, וביניהם כל המעורבים בעבירות השהייה הבלתי חוקית", אומר מפקד ימ"ר מג"ב צפון, סנ"צ אלי גוזלן.

 

אולי יעניין אותך

Bottom ad