היום ה-31 בינואר , 2024

Select your Top Menu from wp menus

לאחר 20 שנה חוזרות דירות המגורים לקצרין

בטקס מרכזי בישוב הונחה היום (ג', 22.8) אבן הפינה לשכונת מגורים חדשה בקצרין שתהווה את יריית הפתיחה להרחבה ולפיתוח הבנייה שעתיד להתרחש בקצרין בשנים הקרובות.
במעמד שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט וראש המועצה דימי אפרצב הונחה אבן הפינה לשכונה ראשונה בבניה חצי רוויה בקצרין.
עוד לפני כן, הניח השר גלנט אבן פינה להרחבת היישוב אודם, במעמד ראש מועצה אזורית גולן אלי מלכה.

שר הבינוי והשיכון האלוף (מיל') יואב גלנט: " רמת הגולן על המפה. בשנתיים האחרונות אנו בתנופת בנייה משמעותית בכל רחבי הארץ וגם לרמת הגולן. חיזוק ההתיישבות בגולן הוא צורך בטחוני כנגד הסופה האיראנית המאיימת לכבוש את סוריה. היעד שלנו הוא להכפיל תוך עשור את מספר התושבים ברמה"ג בכלל ובקצרין בפרט. לי מעולם לא היה ספק, ואם למישהו היו ספקות על עתיד רמת הגולן, היום כבר אין ספק על חשיבותה עבור מדינת ישראל".

במהלך שנת 2017, אישרה הוועדה הארצית לתכנון ובנייה למתחמים מועדפים לדיור שתי שכונות חדשות בקצרין. כל אחת כ-1700 יח״ד ובנוסף יצא לשיווק הרובע השלישי עם 686 יח״ד. סה"כ כ- 4000 יח״ד שיהוו בסיס להכפלת אוכלוסיית קצרין והגדלה משמעותית של אוכלוסיית הגולן.
התנופה בקצרין מורגשת בכל תחום ובמיוחד תחום הבנייה. ברובע 10 תוך שלוש שנים שווקו כל המגרשים לבנייה עצמית ואף בבנייה סמי רוויה. לאחר שני עשורים בהם לא נבנתה בניה רוויה (של דירות ולא של צמודי קרקע) בקצרין, שוב מוצעות לתושבי העיר והסביבה דירות מגורים חדשות. חברת גלעד מאי, העוסקת בייזום ובניה של פרויקטים למגורים ברחבי הארץ, מודיעה כי החלה בבניית פרויקט מגורים חדש בקצרין שיישא את השם MY קצרין.

דימי אפרצב ראש מועצת קצרין: "כל בוקר אני עובר ליד השכונה החדשה ובערב חוזר דרכה הביתה. הלב מתמלא בתחושת גאווה נוכח מראות הבנייה והפיתוח שמשנים צורה מידי יום. אין סיפוק גדול יותר מאשר לראות איך היישוב גדל ומתפתח, לראות חיוך על פני התושבים.  אני כאדם אשר הגשים לפני 27 שנים חלום של עלייה לארץ ישראל ובניית בית, כאן בקצרין,  אין זכות גדולה יותר עבורי מאשר להיות שותף בבניית הארץ ובניית הגולן. קצרין נמצאת היום בתנופה מתמדת על מסלול ההמראה. אני שמח שממשלת ישראל שותפה לחזון העצמת בירת הגולן ומאפשרת ביד רחבה למנף את התנופה שזרענו לפני ארבע שנים".

הפרויקט MY קצרין קיבל  היתר בנייה והעבודות בשטח החלו. מדובר על – 51 דירות מיוחדות בבניה נמוכה של 2 קומות בלבד, דירות גן ודירות גג וכן דירות דופלקס גן בסטנדרטים גבוהים. הפרויקט מוקם בצמוד לפארק הירוק ורחב הידיים המתוכנן לקום ברובע 10 וישתרע על פני עשרות דונמים. מחירים: החל מ 869,000 ₪ לדירת גג 4 חדרים, בגודל 114 מ"ר + 15 מ"ר מרפסת והחל מ 990,000 ₪  לדירת גן 5 חד' בגודל 125 מ"ר + 140 מ"ר של גינה. נרשם ביקוש רב מצד משקיעים וכן משפרי דיור שאינם רק  מקצרין אלא גם מערי הצפון: כרמיאל, קריית שמונה, צפת וטבריה. לדברי גלעד יפרח, מנכ"ל חברת גלעד מאי: "הפרויקט מציע ליהנות ממגורים בשכונה ירוקה המאופיינת ברובה בבתים פרטיים וצמודי קרקע, עם יתרונות של איכות ונוחות דירת מגורים מרווחת בעלת מפלס אחד בסטנדרט גבוה המשתווה לבנייה במרכז הארץ ובמחיר אטרקטיבי במיוחד".

קצרין הגיעה בשנתיים האחרונות להישגים טובים בתחום החינוך, התרבות, חזות העיר, איכות הסביבה, בריאות ותחבורה. השדרוגים והשינויים בולטים לעיין וזוהי רק ההתחלה. כעת המשימות המרכזיות הן לייצר הכנסה יציבה לרשות בכדי לתרגם אותה למתן שירותים לתושבים על מנת לחזק ולשדרג את איכות החיים ביישוב. משימה עוד יותר חשובה ומאתגרת ניצבת בפני ראשי המועצה ומקבלי ההחלטות ביצירת כ- 2000 מקומות עבודה איכותיים שיבססו תנאי קליטה מסיבית של תושבים חדשים וחזרה של בני קצרין. "אני מאמין שקצרין תוך פחות מעשור תהפוך להיות מרכז משמעותי באזור הגליל המזרחי. מרכז אזורי של תרבות, חינוך, תיירות, אקדמיה מחקר ותעשיית הייטק. החזון היישובי בהחלט ישים. אנחנו נעשה הכל על מנת להפוך חלום למציאות" ציין דימי אפרצב ראש המועצה.

 

אולי יעניין אותך

Bottom ad