היום ה-02 בפברואר , 2024

Select your Top Menu from wp menus

מתי הם היו כאן?

כשפונים לציר הזמן של העולם מנתוני התורה, מגלים שהעולם קיים רק 5777 שנים,  אך המדע מעריך את גיל העולם במיליוני שנים. איך הדבר הזה יכול להסתדר, והאם סיפור בריאת העולם הוא בכלל תיעוד מהפרקים האחרונים של היקום? פרשת נח מסבירה את מה שבאמת קרה כאן, ואף עונה על השאלה המרתקת, מתי הדינוזאורים היו כאן?

 

גיל העולם, ואבולוציית היקום הייתה תמיד שאלה פתוחה מצד המדע, להבדיל מהיהדות. מאות מחקרים, המצביעים על צירי זמן שונים ומשונים, כשבין המחקרים עצמם יש פער גדול והבדלים תהומיים. אחת השאלות המרתקות היא, מתי הדינוזאורים היו כאן, ואם בכלל.
ישנן השערות שונות להיעלמותם של הדינוזאורים, אבל דווקא ההשערה המשונה שבין כולן היא שאסטרואיד התנגש בכדור הארץ והחריב חלק גדול ממנו ובעיקר את הצמחיה. כך "הרג" הממציא של התיאוריה הזאת את הדינוזאורים על ידי "שהרעיב" אותם מחוסר צמחיה. במקומות שונים על פני כדור הארץ מתגלים מדי פעם שרידי שלדים או עצמות של חיות גדולות מאוד, אשר גודלם (של השלדים) הגיע לשלושים מטר ויותר, וגובהם לכעשרה מטר. לפי הערכת המדענים הגיע משקלן של חיות אלה לכמה עשרות טונות. הם נקראו בשם "דינוזאורים" והם דמו בעיקר ללטאות של ימינו, אבל במימדים הרבה יותר גדולים.

לפי השערתם הם ניזונו בעיקר מצמחים. תחילה חשבו כולם ששלדים אלה הם של עצמות, אבל במשך השנים חדר לתוכן עפר באיטיות רבה עד שהם "התאבנו", כלומר נעשו לאבן שצורתה היא כצורת העצמות המקוריות. לפי מחקרים שלהם, התברר כי אוכלוסיית הדינוזאורים הוכחדה "פתאום" מעל פני כדור הארץ לפני כשישים וחמישה מיליון שנה! הם גם טרחו וחקרו מהו הגורם להכחדה "פתאומית" זו. ואכן הועלו השערות שונות להיעלמותם של החיות הענקיות האלה.

מישהו העלה את ההשערה שאסטרואיד אחד התנגש בכדור הארץ בעבר הרחוק והחריב חלק גדול ממנו וגם בעיקר הכחיד את הצמחיה על פני כדור הארץ. הרעיון הדמיוני הזה הלהיב כמה מדענים אחרים, והם אף הלכו וחיפשו את "המקום" בו נפל האסטרואיד הדמיוני הזה. ואכן הם "מצאו" את שרידי האסטרואיד הזה מהר מאוד, ולדעתם של החוקרים האמריקאים הוא נמצא במפרץ מקסיקו, כשאפרו שקוע חציו בים וחציו על היבשה, וקוטרו מגיע לכמאתיים קילומטר (הבעיה בתיאוריה הייתה העובדה שהמקום נראה כמו מכתש גדול של הר געש עתיד, ולא כשאריות אסטרואיד).

על עצם קיומן של חיות במימדים גדולים כאלה שהיו בעבר אין מחלוקת. כי אכן ידוע בספר הזוהר ובמקומות אחרים בחז"ל שדור המבול היו ענקים ואפילו הרבה יותר גדולים מן הדינוזאורים האלה, ככתוב: (מתורגם מהזוהר) "רבי חייא ורבי יהודה היו הולכים בדרך, והגיעו להרים גבוהים ומצאו בין ההרים עצמות של בני אדם שהיו של דור המבול, ופסעו שלוש מאות פסיעות לאורך עצם אחת" (שלוש מאות פסיעות הם יותר ממאה מטר), ולכן הגובה של אנשי המבול הגיע לכמה מאות מטר, ויש לשער שהיו גם חיות בגודל דומה, כך שהדינוזאורים של הגיאולוגים כיום הם אך כחגבים ביחס לגודל אנשי המבול. אבל המפליא ביותר הוא מדוע נזקקים בכלל הגיאולוגים למאורעות משונים כאלה כמו נפילת אסטרואיד בכדי להכחיד את אוכלוסיית הדינוזאורים, ועוד בתאריך דמיוני לפני "כשישים וחמישה מיליון שנה", כשאפשר למצוא בספר תנ"ך (שתורגם כבר ליותר ממאה שפות) בפרשת נח שהיה מבול שהכחיד אל כל החי על פני הארץ לפני לא יותר מארבעת אלפים ומאה שנה! כך שאין צורך לא באסטרואיד וגם לא בהיסטוריה דמיונית של שישים וחמישה מיליון שנה.

 

אולי זוהי דוגמא מובהקת לכך כיצד מרכיבים מדענים דיעה קדומה משלהם על האסטרואיד או הסבר אחר שאין שום הכרח בקיומו, ומאידך הם דוחים כתובים מפורשים על מה שקרה בזמן המבול. הנה לפניכם דברי המלבי"ם בפרשת נח: "… והנה שהרבה נשארו עצמותיהם החזקים כמטילי ברזל ולא נמוחו, בכל זאת נמוחו מן הארץ כי ע"י שטף המים הובלו הפגרים לתוך העמקים ורובם נבלעו בעמקי תהום, אשר האדמה פצתה את פיה מעומק תהום רבה וירדו כמה אלפים אמה לעמקי שאול, עד שבצאת נח מן התיבה לא מצא שום רושם מפגרי בעלי חיים ועצמות הענקים ובעלי חיים הגדולים שהיו קודם המבול… בעת המבול פתחה האדמה את לועה ע"י הרעשים שבאו מעומק שאול ותהום רבה והפכה תחתונים למעלה ועליונים למטה והורידה פגרי הבעלי חיים עמוק עמוק, ונבקעה חכמת הדורשים והחופרים לדעת איכות המהפכה הזאת אשר עשתה נפלאות במשך 150 יום של עמידת המים, עד שכל הסדרים שסדרו להן החוקרים מאיכות האדמה בכל שטח וכל חשבונותיהם בזה נתבלבלו אז וכל השערותיהם ודימיונותיהם ישא רוח יקח הבל, ולא חכמו ישכילו זאת ויראו מעשי ה' ונפלאותיו במצולת שאול איך מחה את כל היקום מעל פני האדמה ויטביעם בשאול תחתית עדי אובד".

לפי המלבי"ם, בזמן המבול נשתנו לחלוטין כל סדרי בראשית, ותהליכים שהיו לוקחים מיליוני שנים באופן טבעי נעשו תוך שעות או ימים בלבד, וכך למשל עברו העצמות של החיות האלו תהליך של התאבנות מהיר ביותר אשר באופן טבעי היה נמשך מיליוני שנים, אבל עקב הלחצים האדירים שפעלו על העצמות האלו אשר החדירו את העפר במהירות עצומה לתוכן הן התאבנו לאבנים שצורתן כצורת העצמות של החיות כפי שרואים היום.

כיום המדענים החוקרים את טבעות העצים מצאו את מה שהיה ברור בתורה, מניתוח של טבעות עצים עתיקים ששרדו במקומות רבים בעולם, התברר כי לפני כארבעת אלפים שנה בערך אכן כל העצים העתיקים האלה מראים בבירור כי באותן שנים היה עודף מים גדול מאוד על פני האדמה, כלומר, רוחב הטבעות באותן שנים היה הרבה יותר גדול משאר הטבעות.

 

פשקוויל

הקהילה הצעירה קריית שמונה בשיתוף מוטב יחדיו רובע ג'

מזמינים אתכם ל 'פעם בשבוע', הורים וילדים לומדים יחד בכיף!

 

בימי רביעי

ב-17:00- הורים וילדי גן-ב' לומדים פרשת השבוע.

ב-17:45- הורים וילדי ג'-ו' לומדים ה'תלמוד הישראלי'.

ב- 17:15- לבנות ד-ו חוג דרמה ויהדות.

 

לימוד ההורים וילדים יתקיים בבית מוטב יחדיו, ברל כצנלסון 18.

חוג דרמה ויהדות לבנות יתקיים בבית הקהילה הצעירה, ברל כצנלסון 23

מתחילים השבוע!

לפרטים והרשמה

עדי-054-4308102. אפרת-054-9992406

 

ערב ישועות לחייל היקר אלאור עזריה

בתאריך 15.11 יתקיים ערב תפילות וישועות ענק בעיר רמלה. הסעה תצא מרחבת המשטרה קריית שמונה-בשעה-  16:00. איסוף גם מחצור ומראש פינה. אוטובוס נוסף ייצא מאזור הקריות/נשר. עדן סויסה 0506858884. אוטובוס נוסף ייצא מאזור יוקנעם/נצרת עלית. אילת דהן 0509592251.
כולנו כאחת מתאחדות לערב תפילות זה, בע"ה השם יתברך ימתיק דינים ויבטל גזרות מעל אוראל עזריה ומשפחתו, הילד של כולנו. אחד בשביל כולם, כולם בשביל אחד.
הנסיעה הינה 70 שקלים לצרכי הנסיעה והכיבוד
כל הערב נעשה בהתנדבות מוחלטת.

לפרטים- בת מלך גיטל לחיאני  0532266275בע"ה נעשה ונצליח.

 

 

אולי יעניין אותך

Bottom ad