היום ה-25 בינואר , 2024

Select your Top Menu from wp menus

סטודנטים קיבלו מלגות, הנחה במעונות, דחית תשלומים ועוד

            

חלק מאוניברסיטאות ומהמכללות בארץ דחו את פתחת הסמסטר בשבוע ימים על מנת להתארגן, אולם במכללה האקדמית תל-חי התקבלה החלטה, לא לדחות את הסמסטר ולעשות את מירב המאמצים לקיימו על-פי המתוכנן. לשם כך, צוות מיוחד, שכלל את חברי היחידה למצוינות בהוראה, ערך הדרכות סביב השעון, לסגל האקדמי במכללה, על מנת לתת את כל הכלים והידע הדרושים להוראה מקוונת וכן להעניק אמצעים נוספים ללמידה מרחוק.

מנגד, לסטודנטים נבנה מערך תמיכה שלם ומקיף, אשר כלל תמיכה אקדמית, לסטודנטים שהתקשו בלמידה  מרחוק. תמיכה כלכלית, לסטודנטים שבשל המגפה נקלעו לקשיים כלכליים, ותמיכה רגשית, לסטודנטים שבעקבות נגיף הקורונה והשלכותיו נכנסו למצוקה נפשית.

כל ההחלטות, בכל המישורים מתקבלות ע"י פורום מיוחד שהוקם לניהול משבר הקורונה וכולל את הנהלת המכללה ואגודת הסטודנטים והסטודנטיות בתל-חי אותה מייצגת כרמל קידר, יו"ר האגודה. "מהרגע הראשון הייתי שותפה מלאה ולקחתי חלק פעיל בישובות פורום הקורונה שהתקיימו ועדיין מתקיימות, מידי יום" מספרת כרמל קידר "ייצגתי בפני חברי הפורום את קולם של הסטודנטים, העליתי את הקשיים שעמם הם מתמודדים והצענו  ביחד, דרכי פתרון אפשריים. בהתאם לצרכי הסטודנטים התקבלו ההחלטות בפורום. הנהלת המכללה נקטה במספר צעדים חשובים על מנת להקל על הסטודנטים, ביניהם, דחיית תשלומי הלימוד מחודשים מרץ- אפריל לחודשי הקיץ, הנחה של 50% בתשלומי מעונות הסטודנטים, תמיכה כלכלית לסטודנטים שנקלעו לקשיים כלכליים, קו פתוח לסיוע רגשי ועוד. במהלך המשבר ניהלנו, הנהלת המכללה ואגודת הסטודנטים, שני מפגשי זום לסטודנטים הלומדים במכללה, במהלכן יכול היה כל סטודנט, שרצה בכך, לשאלות שאלות, לבקש הבהרות ולהעלות נושאים בצורה ישירה ובלתי אמצעית מול הנהלת המכללה. מפגשים אלה נעשו באווירה טובה, בשיח פתוח והיו מוצלחים ויעילים".

בנוסף לכך, דאגו הנהלת המכללה ואגודה הסטודנטים לכך שהספרייה תישאר פתוחה ותמשיך לשרת את ציבור הסטודנטים בדרכים שונות, גם בימים של ההסגר והבידוד. סיוע משמעותי נוסף שהוגש מטעם האגודה לסטודנטים כלל תרגולים בחינם, בכל קורס בו הסטודנטים הציפו קושי. בימים אלה, מקימה הנהלת המכללה קרן סיוע כלכלית לסטודנטים, לקרן גויסו תרומות ע"י חבר הנאמנים ושותפיה הפילנטרופיים של המכללה. ההחלטה, מי מהסטודנטים יקבל את סיוע הקרן, תתקבל אף היא במשותף ע"י משרד דיקן הסטודנטים ואגודת הסטודנטים והסטודנטיות בתל-חי.

"אני מזמינה סטודנטים שזקוקים לסיוע לפנות אלינו ואני ממליצה למתעניינים בלימודים באקדמיה, לבדוק את האופציה של לימודים בתל-חי. אין ספק, כי גם בתקופת הקורונה, האזור הכפרי והירוק הקל על ההתמודדות עם המגפה ומעבר לכך, חשוב לדעת שבמכללה ובאגודה הסטודנטים והסטודנטיות יש אוזן קשבת ודלת פתוחה לסטודנטים".

אולי יעניין אותך

Bottom ad